Podstawowa Opieka Zdrowotna

Usługi medyczne w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Zapewniamy kompleksową opiekę na miejscu ( w tym porady telefoniczne ) oraz wizyty domowe:

  • lekarza medycy
  • pielęgniarki środowiskowo - rodzinnej
  • położnej środowiskowo - rodzinnej

Jak zostać pacjentem PRO - MED ?

W celu skorzystania ze świadczeń POZ należy dokonać  imiennego wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej. Wyboru dokonuje się poprzez złożenie pisemnej deklaracji

Deklaracja może zostać wypełniona przez Państwa i dostarczona do przychodni w formie papierowej (prosimy pobrać poniższy formularz) lub bezpośrednio w przychodni – w rejestracji.

Wystarczy go wydrukować oraz wypełnić.

Przed pierwszą wizytą, prosimy o wypełnienie ankiety dla nowych pacjentów.

Ważne!

  • Prosimy pamiętać, żeby wypełnić wszystkie pola. W rubryce numeru karty ubezpieczenia zdrowotnego należy wpisać nr dowodu ubezpieczenia.
  • Za pacjenta niepełnoletniego deklarację mogą wypełnić rodzice. Zwracamy uwagę aby w miejscach do tego przeznaczonych widniały Państwa podpisy.
  • Zapisując się do lekarza, prosimy zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i z numerem PESEL (dowód osobisty, paszport).

Udzielamy świadczenia medyczne w zakresie Podstawowej Opieki Zdrowotnej w ramach kontaktu z Narodowym Funduszem Zdrowia

Osoby ubezpieczone (objęte powszechnym – obowiązkowym i dobrowolnym ubezpieczeniem zdrowotnym w Narodowym Funduszu Zdrowia) nie ponoszą żadnych kosztów związanych z leczeniem i diagnostyką w ramach kompetencji lekarza, pielęgniarki i położnej podstawowej opieki zdrowotnej.

Koszt wizyty pacjentów w POZ nieposiadających ubezpieczenia: 60 zł (cena nie obejmuje kosztów zleconych badań oraz refundacji za leki).

W ramach kontraktu z NFZ i na podstawie medycznego uzasadnienia lekarz POZ może skierować na wybrane badania laboratoryjne i obrazowe.

Godziny przyjęć

Świadczenia POZ udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 18:00 (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) a w przypadkach uzasadnionych medycznie także w domu pacjenta.

Rejestracja pacjentów odbywa się codziennie od poniedziałku do piątku od godziny 7:15 do 18:00 pod numerami telefonów: 32 55 77 200 oraz 32 55 77 300 mailowo: rejestracja@przychodnia-promed.pl lub osobiście

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna

W godzinach 18:00 – 08:00 w dni robocze oraz w godzinach od 8:00 do 8:00 w dni wole od pracy (soboty, niedziele, święta) nocną i świąteczną opiekę zdrowotną na terenie miasta Gliwic pełni:

Szpital Miejski nr 4 w Gliwicach

Zygmunta Starego 20, 44-100 Gliwice; tel. tel. (32 330 83 00) lub (32 330 84 13)

Szpital Wielospecjalistyczny w Gliwicach

Tadeusza Kościuszki 1, 44-100 Gliwice; tel. (32 332 45 26)